به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف:

دكتر مرتضی محمودي فارغ التحصيل مقطع دكترا از پژوهشكده علوم و فناوري نانوی دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب نخستین جایزه جهانی «USERN» (شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی) شد.

به گزارش روابط عمومی؛ نخستین جایزه جهانی «USERN» (شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی) به پنج دانشمند جوان زیر ۴۰ سال در پنج شاخه ی علمی اعطا شد. از این میان دكتر مرتضی محمودي فارغ التحصيل مقطع دكترا از پژوهشكده علوم و فناوري نانوی دانشگاه صنعتی شریف که درحال حاضر دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران و نيز Instructor دانشكده پزشكي دانشگاه هاروارد می باشد یکی از پنج دانشمند منتخب این جایزه بود.

بر اساس این گزارش؛ نخستین جایزه جهانی «یوسرن»، در سومین روز از برگزاری گردهمایی دانشمندان یک درصد برتر جهان که از ۱۸ تا ۲۰ آبان ماه ۹۵ (هشتم تا دهم نوامبر) به میزبانی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، در برج آزادی تهران به برندگان اعطا شد.
الکساندر لی‌مانژ ، لوکاس جوپا، مرتضی محمودی، جمشید آقایی و فلوریس دلانژ پنج دانشمندی هستند که موفق به کسب این جایزه ی معتبر علمی گردیده اند.
خاطرنشان می شود؛ شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی/ UNIVERSAL SCIENTIFIC EDUCATION & RESEARCH NETWORK ، دی ماه سال گذشته، به ابتکار دکتر نیما رضایی، دانشمند علوم پزشکی ایران و از دانشمندان یک درصد برتر علوم پزشکی جهان با هدف برداشتن مرزهای علمی، ایجاد و توسعه ارتباطات و تعاملات گسترده علمی بین محققان و بویژه دانشمندان سراسر دنیا در ۲۲ حوزه علمی پایه‌گذاری شد.
این جایزه،‌ با برپایی سالانه کنگره یوسرن،‌ به محققان و دانشمندان جوان زیر ۴۰ سال ۲۲ رشته علمی در سراسر جهان برای هر پیشرفت نوین یا موفقیت در پژوهش‌های علمی در پنج رشته علمی علوم پزشکی، علوم زیستی، علوم صوری، علوم فیزیک و علوم اجتماعی اعطا خواهد شد.
جایزه ۱۰ هزار دلاری یوسرن شامل ۵ هزار دلار جایزه نقدی و ۵ هزار دلار تسهیلات علمی است.
گفتنی ست؛ موسس یوسرن،‌ آثار علمی و تحقیقاتی برگزیده برای دریافت جایزه یوسرن، توسط دانشمندان یک درصد برتر و نوبلیست‌ها تایید شده‌اند و از آن جا که ۱۱ برنده نوبل عضو کمیته داوری جایزه یوسرن بوده‌اند، کسب این جایزه می‌تواند موفقیت بزرگی برای یک محقق یا دانشمند جوان به شمار رود.
برای دریافت جایزه یوسرن، بیش از ۵۷۰ دانشمند جوان زیر ۴۰ سال از ۱۰ کشور جهان به کمیته داوری معرفی شده بودند که از این مجموع ۴۶ نفر به مرحله نهایی راه یافتند و نهایتا از میان نامزدهای اصلی، پنج دانشمند جوان در پنج شاخه علمی انتخاب شدند.
شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم با اهدای جوایز یادبود از جمعی از دانشمندان ایرانی و خارجی یک درصد برتر جهان نیز که در برگزاری پنل های علمی گردهمایی مشارکت داشتند تقدیر شد.

 

تماس با ما

شماره تلفن های پژوهشکده:

دفتر: 66164123

فکس: 66164119

معاونت: 66164120

دفتر هیآت علمی: 66164124 

دفتر پژوهشگران پسادکتری: 66164124

دبیرخانه کنفرانس نانوساختارها: 66164118

سایت، دفتر دانشجویان دکتری

و آزمایشگاه نانو محاسباتی: 66164121

مجموعه آزمایشگاه های پژوهشکده: 66164125