اسامی 28 برگزیده ی نهایی هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی؛ اسامی برگزیدگان هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو اعلام شد و بر این اساس، از میان 4602 داوطلب شرکت‌کننده در این رقابت علمی، 28 نفر به عنوان برگزیدگان نهایی اعلام شدند و در این بین 4 تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب عناوین برتر این مسابقه ی معتبر گردیدند.
بنا بر این گزارش؛ از ۴۶۰۲ داوطلب هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو، به تفکیک جنسیت ۲۵۱۷ نفر زن (۵۵%) و ۲۰۸۵ نفر مرد (۴۵%) و به تفکیک مقطع تحصیلی ۲ نفر فوق دکتری، ۳۱۵ نفر دکتری تخصصی، ۱۱۴ نفر دکتری عمومی، ۱۳۴۷ نفر کارشناسی‌ارشد و ۲۸۲۴ نفر از مقاطع کارشناسی و پایین‌تر حضور داشته و در رشته های تحصیلی شیمی، مهندسی شیمی، فیزیک، مهندسی مکانیک و زیست شناسی با یکدیگر به رقابت پرداختند. 
خاطرنشان می شود؛ مجید طالبی و سجاد محمودپورقمصر دانشجویان دکترای نانوفناوری پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه صنعتی شریف به ترتیب رتبه های دوم و پنجم کشوری را به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو در روز جمعه ۲۲ اردیبهشت‌ماه به صورت همزمان سراسرکشور برگزار گردیده است. هدف از برگزاری این مسابقه که بزرگترین رقابت علمی دانشجویی کشور در زمینه فناوری نانو است، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی برترین های این حوزه از فناوری و حمایت از آنها و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری نانو می باشد.